Променливо облачно, попладне во западните и југозападните делови ќе има слаби локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Минималната дневна температура во Скопје ќе изнесува 3 степени, а максималната ќе достигне 19 степени.

Од утре се очекува стабилизација на временските услови и сончево време.

ИЗВОРУХМР
претходниот член,Колку мелодијата на аларм со која се будиме е важна за добро расположение во текот на денот
Следната статијаПремиерите на Македонија, Црна Гора, Романија и Бугарија, денеска на лидерска средба во Софија

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде