Се почест симптом пријавен од пациенти со ковида-19 се промени на кожата, како и оток на прстите. Црвени и виолетови плускавци обично се појавуваат во период од четири недели по инфекцијата со корона, и се покажа дека температурата влијае на нивниот изглед.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде