Оваа забрана се однесува на погреби, други верски и политички собири, свадби, прослави, семинари, конгреси, комеморации, прослави на годишнини и слично.

Сите собири во рамките на овие граници мора да се одвиваат во простор што дозволува задолжително физичко растојание од најмалку два метра меѓу лица кои не се членови на исто домаќинство.

На сите здравствени установи во Сараевскиот кантон, без оглед на формата на сопственост, како и приватните ординации, им е наредено да ги суспендираат сите студени програми, со задолжителен прием само во итни случаи.

ИЗВОРМондо
претходниот член,Бајден презеде водство во Пенсилванија, Трамп скоро нема шанси за победа
Следната статијаПоради мутација на КОВИД19 кај визони, во Данска наредено елиминирање на сите визони

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде