Демократскиот кандидат Бајден само што го презеде водството во Пенсилванија, каде беа преброени околу 95 проценти од гласовите.

Трамп нема да биде реизбран ако не освои 20 изборни гласови на Пенсилванија, без оглед на тоа колку други држави освои, според Си-Ен-Ен.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде