Во средата, данската влада објави дека на секој визон во земјата ќе биде убиен поради стравувањата дека мутација КОВИД19, која се движи од визон на човек, може да ги загрози идните вакцини.

Нов вид, моментално познат како варијанта на визон Ковид-19, веќе кружи меѓу данската човечка популација, а за 214 лица се знае дека биле заразени.

ИЗВОРГардијан
претходниот член,Во Сараево забрана за собир на повеќе од 30 лица
Следната статијаЛуѓето кои одгледуваат цвеќиња дома се посреќни

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде