Тестот, кој може да се купи само со рецепт на лекар, дава резултати за 30 минути.

ФДА го одобри првиот брз тест што може да се направи дома, а не во лабораторија. Ова е важен напредок, потврдувајќи ја нашата заложба за проширување на пристапот до тестирање, се вели во соопштението на агенцијата.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде