Умерено до значително облачно и студено со умерен до засилен северен ветер.

На планините на северот ќе има услови за провејување на слаб снег.

Ќе преобладува студено време со најниски температури дури до 8 под нулата.

Најстудено време се очекува во недела, а во сабота можности за врнежи од снег.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде