Според полициското соопштение, за време на демонстрациите биле уапсени 104 лица за кршење на пропишаните мерки поради вирусот корона.

Повеќе од 100 лица кои се уапсени ќе мора да се соочат со последиците од своите постапки, соопшти полицијата.

Во текот на ноќта полицијата ја продолжува акцијата и се очекува, како што беше најавено, да бидат приведени повеќе демонстранти кои ги кршат безбедносните мерки.

Лондонската полиција беше принудена да се судри со голема група која беше бесна поради заострувањето на мерките поради вирусот корона, пренесува Англиски експрес.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде