Хрватска денес ги продолжи постојните мерки до крајот на мај, со што една мерка беше попуштена.

Од денес, сите оние кои се вакцинирани пред шест месеци и со двете дози на вакцини (со исклучок на вакцините на „Астра зенека“ и „Џонсон и Џонсон“) можат да влезат во Хрватска без ПЦР-тест и карантин.

Досега, ова беше случај за луѓето кои биле вакцинирани пред пет месеци.

 

ИЗВОРНова Македонија
претходниот член,Маж риболовец – маж од кој треба да бегате што подалеку!
Следната статијаСЗО: Наместо децата вакцинирајте ги сиромашните

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде