Сончево со умерена, а повремено со значителна облачност.

Ќе дува умерен, вдолж Повардарието засилен ветер од северен правец.

Максималната температура ќе биде во интервал од 8 до 15 степени.

Во Скопје сончево со умерена до значителна облачност и со умерен до засилен северен ветер.

Температурата ќе достигне 10 степени.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде