По утрото денот се познава, нели? Оваа вистина сигурно ви се потврдила многу пати. А може и да ви се повторува секој ден.

Само ако одлучите да ги примените овие утрински навики, кои значително ќе влијаат врз регулирање на нивото на стрес:

Првата работа која ќе ја направите наутро е од исклучително значење.

Наместо да се фатите за шоља со кафе и да очекувате дека таа ќе ви ги реши сите животни проблеми, или да се посветите на разубавување и спортување, проминете време со вашите миленици.

Проверете ја состојбата на растенијата, видете дали на вашите миленици им треба нешто од вас.

На тој начин ќе го разбудите природниот инстинкт во вас и ќе ја рехабилитирате врската со природата.

Не вклучувајте веднаш ТВ или лап топ да одговорите на електронската пошта.

Обртнете внимание на сите нешта кои ве враќаат кон природната состојба, природата е хармонична и синхронична.

Отткако ќе поминете време помеѓу цвеќињата, милениците, семејството, вратете се на секојдневните обврски и ќе забележите дека порелаксирано им пристапувате.

 

 

 

ИЗВОРМој збор
претходниот член,Мали тајни за поттикнување на самодовербата пред важен состанок
Следната статијаДва начина на осветлување на косата со лимон

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде