Од утре учениците ќе одат на училиште, штрајкот е ставен во мирување.

По седницата на Советот на СОНК , претседателот Јаким Неделков рече дека штрајкот во образованието е ставен во мирување.

Во тек ќе бидат мировните преговори помеѓу СОНК и Владата.

Доколку во наредните 10 или 20 дена не се најдат решенија за проблемите и не се задоволат интересите на двете страни, штајкот ќе продолжи или ќе се донесе одлука за негово завршување, истакна на денешната прес-конференција Јаким Неделковски од СОНК.

 

ИЗВОРМој збор
претходниот член,Наредниот месец џиновски и потенцијално опасен астероид со голема брзина ќе прелета во близина на Земјата
Следната статијаГрција го укинува европскиот сертификат за влез во државата

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде