По реакцијата на поранешниот претседател на Македонија, Ѓорѓе Иванов на изјавата на Заев дека Бугарија ги ослободиле Куманово, Крива Паланка и Скопје, се огласија и уставобранителите.

Тие му порачаа на Иванов да се скрие, оти не направил ништо кога тоа било потребно, мислејќи на користење на право на амнестија на осудени лица за настаните од 27ми Април.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде