Урмите содржат речиси 70 биоактивни минерали кои го поддржуваат здравјето на надбубрежните жлезди со цел полесно да ги извршуваат своите функции.

Тие се исклучително здрава храна за срцето благодарение на рекордно високите и непознати количини на амино киселини.

Амино киселините во урмите, како што е леуцинот, ја зголемуваат количината на калиум на највисоко ниво, што е важно за одржување и зајакнување на мускулите и нервите.

Исто така, го спречува ширењето на млечна киселина низ телото во време на стрес.

Тие се исклучително добра храна за дигестивниот систем. Како една од намирниците со најсилно антипаразитско дејство, урмите се врзуваат за себе, ги уништуваат и елиминираат паразитите, квасецот, мувлите и другите габи од телото преку дигестивниот тракт, како и тешките метали, штетните бактерии, вирусите и другите токсични патогени.

Овој имот ги прави најефективниот лек против отечена кандида – и покрај широко познатите, невистинити информации дека се хранат со кандида поради големата количина шеќер.

Тие се идеални и за спортисти и други активни луѓе бидејќи содржат многу калиум и овошен шеќер, совршени супстанции за мозокот и мускулите кои користат гликоза како гориво за време на вежбање.

За да го доживеете максималниот ефект од урмите, препорачливо е да јадете четири до шест урми во еден ден, и ако сакате подобар сон, јадете еден урма два часа пред спиење.

ИЗВОРНовости
претходниот член,Старец Пасиј: Постојат два типа на луѓе и тоа муви и пчели
Следната статијаПрименета геометрија врежана на глинена табла стара 3.700 год

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде