Германска полиција вчера објави дека извршила рации во повеќе германски градови во потрага по четири лица кои се поврзани со напаѓачот кој уби пет лица во Виена во понеделникот, а рани неколку од нив.

Криминалната полиција на БКА преку Твитер објави дека претресува куќи и продавници во Оснаубрек, Касел и областа Пинеберг во близина на Хамбург, пренесува Ројтерс.

-Нема индиции дека четири лица учествувале во нападот, но имаме сомневања дека се поврзани со осомничениот, изјави полицијата.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде