Tурската влада планира набавка на вакцини од компаниите кои влеаа надеж во светот со објавување на резултатите од тестирање на вакцината против КОВИД19.

Покрај вакцините што ќе ги набавува целиот свет, турската влада планира набавка и на кинеска вакцина.

Турција планира да купи 20 милиони дози од кинеската вакцина.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде