Кога ѕвездите ќе се совпаднат и работите ќе дојдат на свое место, оние што копнеат за љубов сигурно ќе најдат некој што ќе им го привлече вниманието.

Повеќето од оние кои се занимаваат со љубовни врски очекуваат тоа да биде потенцијална љубов цел живот, но честопати излегува дека тоа било само почетна еуфорија.

Како што се вели дека љубовта е слепа, во одреден момент може да се запрашате дали „пеперутките“ што ги чувствувате се вистински или само страст.

Иако страста и љубовта често се преклопуваат, овие две чувства се сосема различни. Ако не сте сигурни дали вашата врска е вистинска loveубов или е само страст, поставете си ги овие 5 прашања и работите ќе станат кристално јасни.

  • Дали размислувате само за интимни врски?

„Хемијата“ во спалната соба е од големо значење за секундарна врска, но опсесијата со интимни врски и префрлање на фокусот исклучиво на неа, укажува дека се работи само за страст и дека вашата врска е далеку од љубов.

По некое време, страстите ќе се смират, а вие и вашиот партнер ќе се досадувате во врската, ако ве поврзува само спалната соба.

  • Дали криете работи од вашиот партнер?

Заљубените парови немаат sидови, граници или тајни. И баш така е. Сепак, паровите кои се поврзани само со страст често го покажуваат само својот совршен дел од личноста, додека вешто ги кријат своите недостатоци.

Само преку целосно отворање и прикажување и ранливости, може да се случи љубов.

  • Дали го гледате како пријател?

Ако пред се гледате добар пријател кај вашиот партнер, можеби сте на пат да се заљубите во него. Односите изградени врз основа на пријателството се најквалитетни и најдолготрајни врски.

Ако во него гледате само партнер за интимни односи, она што го чувствувате е веројатно само страст.

ИЗВОРАло
претходниот член,Анкета: Мажите и жените избраа своја летна хит книга!
Следната статијаКафето не се препорачува за стари лица и за спортистите

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде