Претпладне сончево со мала до умерена облачност. Од пладневните часови облачноста ќе се зголеми и на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд проследен со појава на грмежи и засилен ветер.

Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме.

УВ индексот ќе изнесува 7 мерни единици.

Минималната дневна температура во Скопје ќе изнесува 18, а максималната ќе достигне 30 степени.

ИЗВОРУХМР
претходниот член,Стручно лице објаснува како да избегнете непријатност на прв состанок
Следната статијаЗошто се прозеваме?

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде