Убав маж може да значи многу работи – привлечен, згоден, сладок, шармантен, интелигентен, нежен, маж со убави манири и сл.

Убавината е во окото на посматрачот и секој има различни критериуми кога е убавината во прашање.

Со однос на тоа дека убав маж е преопшта категорија ви пренесуваме што во превод за некои жени значи терминот „убав маж“.

  • Физичка привлечност

Многу често, убавината се сведува на физичка привлечност. Па кога жена за маж ќе каже дека е убав во суштина мисли дека има физички карактеристики кои и се допаѓаат.

Убавината се сведува на сексуална појава, пропроции на тело или симетрија на лице. Постојат жени кои само низ таа призма ја посматраат и оценуваат убавината на мажот.

  • Шарм

Оние мажи кои не се многу убави се шармантни, но тоа е доволна причина на мала група жени да им се допаднат токму вакви мажи.

Шармантен маж е оној што постојано кокетира со жената и обрнува особено внимание и носи позитивна енергија.

Во друштво на шармантен маж, жената е секогаш намеана.

  • Интелигенција

За жени кои се сапиосексуалки интелигенцијата е пресудна да им се допадне еден маж. За нив не е важно како тој изгледа на око или како се однесува. Ги интересира нивната способност за преживување.

  • Убави манири

Некои жени сакаат воспитани мажи со убави манири и однесување кон опкружувањето вклучително и нив. Ако мажот е џентлмен тоа е се што е потребно тој да се допадне на одредена група од жени.

ИЗВОРМој збор
претходниот член,Треба да ги внесете на дневно мени: Четири одлични извори на протеин
Следната статијаНови строги мерки: Невакцинираните вработени нема да добијат плата

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде