Пандемијата на вирусот корона смени многу од нашите навики, особено потрошувачите, па затоа не е изненадувачки што купувањето преку Интернет доживеа големо ширење.

Испораката на храна е број 1

Поради неможноста да одите во ресторани и барови, доставата на храна и пијалоци до вашата домашна адреса е значително зголемена.

Во екот на пандемијата, луѓето најмногу размислуваа за своето здравје, па затоа се зголеми купувањето на препарати од билки за зајакнување на имунитетот.

Накит и патувања

Луѓето ги искористија попустите што ги нудат трговците со накит, па парите заштедени за празниците ги вложија во скапи скапоцености.

Не беше можно да одите во теретана, да трчате или да пешачите некое време, поради што оние кои претпочитаат вакви активности дома купуваа опрема и опрема за вежбање и на тој начин ја одржуваа својата физичка состојба.ети, како што се часовници и накит, исто така се зголеми.

Купувавме мебел и апарати за домаќинство

Бидејќи поголемиот дел од времето го поминувавме во нашите домови, имаше и потреба да се организираме просторот за живеење.

Најмногу пари се потрошени за онлајн набавка на мебел и апарати за домаќинство.

Купени се и алатки направени од себе, но луѓето не заборавија ниту на личната нега. Бидејќи и салоните за коса и убавина беа затворени, домашната нега за многумина стана омилена забава.

 

ИЗВОРНовости
претходниот член,Ќе се насмеете до солзи: Што кажале писателите за бракот!
Следната статијаСме биле во заблуда: Сонот никогаш не е премногу!

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде