Дали ве изненадува што само зборот „по*но“ има 40.556.200 просечни месечни пребарувања во ОК? До овој факт дојде едно странско истражување, а на самиот врв на професиите за кои луѓето фантазираат, убедливо се извојува победата.

Станува збор за „филм со професорки“, кој се покажа како најпребаруваната професија на интернет.

Овие филмови биле гледани 14.450 пати месечно, а потоа следат „филмови за слугинката“, со околу 12.670 пребарувања месечно и 7.810 прегледи на веб-страниците за возрасни.

Третото место го зазедоа медицинските сестри, кои беа барани 9.710 пати месечно. Канцелариските работници се исто така високо оценети, што докажува дека околу 8.700 луѓе месечно бараат филмови за возрасни чија главна средина е канцеларијата.

Тие се уште попопуларни на сајтовите за возрасни, со 10.936 пребарувања.

Безбедносните работници на аеродромот се и меѓу првите 20 претреси од овој тип – 270 пребарувања месечно.

Затворските чувари имаат 1.180 резултати на веб-страниците за возрасни, а она што е интересно и невообичаено е фактот што терминот „математичар“ собрал 582 резултати на веб-страниците, додека „книговодител“ е термин кој е пребаруван дури 577 пати.

ИЗВОРМондо.ба
претходниот член,Хаос на германските аеродроми поради недостаток на персонал
Следната статијаСДСМ е јасно „ЗА“ францускиот предлог

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде