Правните служби на три компании за наплата на патарини во Србија, Македонија и Албанија работат на подготовка на договор за електронската наплата на патарините, а потпишувањето се очекува на почетокот на септември, изјави директорот на српските патишта Дробњак.

Според него, комплетниот развој на системот за електронска наплата во рамки на Отворен Балкан е планиран за крајот на летото, односно крајот на септември годинава.

Дробњак објаснува дека Open Balkan ETC всушност е работа на воспоставување единствен електронски систем за наплата во Србија, Северна Македонија и Албанија.

ИЗВОРБизнис инфо
претходниот член,Бидете особено внимателни со вклучување на климата во вашите автомобили
Следната статијаПонуди од 200 евра за сместување на четворица во туристички места

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде