Прeтпладне сончево со мала до умерена облачност, од пладневните часови променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Локално ќе има поинтензивни процеси во форма на невреме со пообилен дожд за кратко време, силен ветер, електрични празнења и услови за појава на град. УВ=6

Минималната дневна температура во Скопје ќе изнесува 17, а максималната ќе достигне 30 степени.

ИЗВОРУХМР
претходниот член,Влијание на алкохолот врз крвниот притисок
Следната статијаШтетите од поплавените молови најмногу на грбот на обичниот работник

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде