Министерот за здравство д-р Венко Филипче силно ја осудува злоупотребата и прекршувањето на приоритетите за вакцинирање согласно Националниот план за вакцинација.

Ниту едно лице кое не се наоѓа во групата која во моментов има приоритет за вакцинирање, а тоа се само здравствените работници кои работат во ковид-центрите и со ковид-пациенти не смее да се вакцинира. Листите за вакцинација беа доставени од страна на директорите на секоја здравствена институција и истите уште утре веднаш ќе бидат ревидирани, а оние кои направиле злоупотреби ќе бидат соодветно санкционирани – соопшти Министерството за здравство.

ИЗВОРНова Македонија
претходниот член,Денеска православните верници го слават св. Партеније Лампсакијски
Следната статијаПричини за замастен црн дроб иако не конзумирате алкохол

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде