На официјалниот инстаграм на Киното CINEPLEXX денес беше објавена и офицајланата одлука а која е во согласност со донесената Владина одлука.

Во согласност со најновите мерки донесени од Владата и Комисијата за заразни болести, влез во киното Cineplexx ќе биде можно само со потврда за извршена вакцинација(најмалку една доза) или потврда за прележан КОВИД-19, за период до 45 дена од оздравувањето.

ИЗВОРВработување
претходниот член,Од денеска пад на максималните дневни температури
Следната статијаПотеклото на човечкиот јазик: Психотробните печурки причина за создавање на јазикот!

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде