На 14 мај беше преземен непријателски чин против руската дипломатска мисија во Северна Македонија.
Властите на земјата прогласија еден од дипломатите за „персона нон грата“.
Остро ги осудуваме ваквите немотивирани активности, кои не можат да не се одразат на руско-македонските односи.
Ќе следат реципрочни мерки.
https://www.mid.ru/ru/foreign_policy/news/-/asset_publisher/cKNonkJE02Bw/content/id/4738036?fbclid=IwAR2JeP6DN4A84H5d-CgsF3jz5UIhTN3RbMfuM5bQQntl6WUIxmeIyvlHqK4
ИЗВОРМКД прес
претходниот член,Ако сте наполниле 30 години, треба да се откажете од овие производи:
Следната статијаГермански адвокати ќе докажуваат на суд дека мерките против пандемијата се најголемото злосторство против човештвото!

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде