Еден од омилените оброци со месо, а најмногу со риба, дефинитивно е компирот на класичен начин или како салата.

Како салата, некои го јадат како целосен оброк, но нема сомнеж дека најчесто се прави со руска. Познатиот рецепт е оној кога готвиме компири и ги сечеме, мешаме со кромид, добро зачинуваме и ги преливаме со масло.

Но, постојат и други начини на подготовка, како германскиот, што значи дека компирот се пржи во тава со кромид, зачини и јаболков оцет по варењето.

  • 1 кг компири
  • 1 црвен кромид
  • 2 чешниња лук
  • 50-60 мл јаболков оцет
  • 2 лажици вода
  • 2 лажици шеќер

Подготовка:

Исечете ги компирите што е можно поситно, посолете ги и варете ги додека не омекнат. Во тава со маслиново масло ставете сецкан црвен и лук, потоа додадете јаболков оцет, вода, шеќер, малку сол и бибер, измешајте се и додадете варени компири, а потоа ситно исечкан магдонос.

Промешајте уште малку, а потоа послужете со пилешко или некоја риба по избор.

ИЗВОРАло
претходниот член,Сезона на кисели краставички, расолот е одличен во третирање на следните проблеми:
Следната статијаПотешкотии во памтењето се почеста појава кај лицата кои имале потешка клиничка слика на ковид

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде