дома животен стил Рецепт за магично „смути“ – Одличен појадок за луѓе кои работат на...

Рецепт за магично „смути“ – Одличен појадок за луѓе кои работат на комјутер

Постојаниот фокус на мониторот носи здравствени ризици кои може да ги надминете со правилна исхрана

926
0

Иако се конзумира преку чаша, смути не е пијалок туку заменува цел оброк.

Тоа е поради богатите состојки на смути кои се храна за целото тело и извор на долгорочна енергија за оптимална функција на организмот.

Смути често може да биде одлична идеја за појадок бидејќи ќе ви заштеди време за приготовка и ќе ви даде доволно енергија за тековниот ден.

Ви предлагаме рецепт за магично смути кое се препорачува како чаша со доручек:

  • Сок од 2 портокали
  • Сок од 1 лимон
  • 1 морков
  • Неколку листови спанаќ
  • Малинка, капина или јагода

-Овие состојки ќе ве снабдат со витамин Ц и ќе го подобрат вашиот имунолошки одговор, богати се со железо благодарение на што ќе имате доволен проток на кислорот до клетките, ќе добиете доволно витамин А што ви е особено потребен за вашиот вид доколку сте постојано изложени на УВ зраци од лап топот, телефонот или таблетот.

претходниот член,Холандска влада дозволува евтаназија и за деца до 12 година
Следната статијаЕУ воведува нови санкции кон Русија поради инцидентот со Навални

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде