Кафето што топи килограми се прави со помош на црно кафе, путер и специјално масло.

Иако содржи околу 500 калории и 51 грам маснотии, од кои 70 проценти се заситени масти, рецептот на ова кафе покажа одличен ефект врз организмот.

Покрај тоа што поволно го забрзува метаболизмот и влијае на губење на тежината, тоа го подобрува менталното здравје и енергијата.

Особено добро работи на топење на маснотии во областа на желудникот.

Рецепт:

1. Додадете две лажички несолен путер и две лажици масло богато со триглицерид, како масло од кокос, во шолја кафе.

2. Потоа ставете ги во блендер и миксајте да се соединат добро намирниците.

Совет е да користите вистински зрна кафе, а не инстант кафе, бидејќи содржи многу повеќе антиоксиданси.

ИЗВОРНовости
претходниот член,Вакцината Фајзер е ефикасна и безбедна за трудниците и доилките
Следната статијаЗасега нема да има нови рестриктивни мерки во Македонија

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде