Содржи антиоксиданси како каротин, витамин Ц, витамин А, зеаксантин и лутеин.

Краставицата е исто така омилен екстракт кога станува збор за формулирање на козметички производи.

Значи, маска за лице од краставица што можете сами да си ја направите дома, би била идеална за топлите денови пред нас.

Маска со краставица и лимон

Состојки:

  • краставица
  • лимон

Постапка:

Измешајте ја краставицата така што смесата се прави, а потоа додадете го исцедениот лимон.

Нанесете на лицето и оставете да делува околу 15 минути. Потоа исплакнете со ладна вода.

ИЗВОРНовости
претходниот член,Кога е вистинското време да барате покачување на плата
Следната статијаГлина и светлина

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде