Даска со похован зеленчук, млечни производи и месо и една од најдобрите мезе – даски.

Но наместо да купувате замрзнати веќе поховани производи кои често се без вкус и синтетички произведени, ви предлагаме да направите домашна похована даска.

Пред се ќе ви претставиме како да направите похован кромид и поховани тиквички:

  • 4-5 главици кромид
  • лебни трошки
  • 2 јајца

Исецкајте ја главицата од кромидот на неколку парчиња по хоризонтална основа.

Оделете ги жолтките од белките и посолете со вегета и бибер.

Во направената смеса додадете ги парчињата од кромид и промешајте во лебните трошки.

Во однапред загрејана фритеза пуштајте ги парчињата од кромид едно по едно.

Пржете додека не добијат златно-кафеава боја.

*Истата постапка применете ја и за поховање на тиквички.

 

 

ИЗВОРМој збор
претходниот член,Се што треба да знаете за употребата на млеко и млечни производи
Следната статијаОд понеделник нови правила за влез во Грција за македонски државјани

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде