Ако немате доволно време, ова јадење е одличен избор:

Правиме карезе со свинско филе.

Неопходно е:

  • 2 свински филети
  • 2 лажици сенф
  • 150 гр моцарела
  • 3 домати
  • Босилек, масло, мешавина од зачини

Подготовка:

Исечете го месото на парчиња, разредете го со толчник и зачинете по вкус.

Премачкајте со сенф, пржете на врело масло од двете страни додека не порумени.

Исечете ги моцарелата и доматот во прстени.

Подмачкајте го огноотпорниот сад и во него наизменично ставете месо, домат и сирење, сè додека не го потрошите материјалот.

Готовиот сад посипете го со босилек и печете додека не се стопи сирењето.

 Пријатен ручек.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде