дома информација вест Путин се пофали со регистрирање на втората руска вакцина

Путин се пофали со регистрирање на втората руска вакцина

225
0

Владимир Путин рече дека Русија ја регистрирала втората вакцина против КОВИД-19.

Вакцината е развиена од Центарот за вирусологија и микробиологија „Вектор“, пренесуваат руските медиуми, а е регистрирана денес.

Претходно, министерот за здравство на Русија, Михаил Мурашко, објави регистрација на нова руска вакцина против корона вирус.

Тој рече дека две руски вакцини се во фаза на клиничко тестирање, истакнувајќи дека вакцината „спутник 5“ е веќе регистрирана.

Извор: Нова Македонија

претходниот член,Топло но променливо време нè очекува денеска
Следната статијаФејсбук ќе ги забрани сите антиваксерски објави

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде