дома информација вест Топло но променливо време нè очекува денеска

Топло но променливо време нè очекува денеска

Временска прогноза за 15.10.2020

230
0

Претпладне времето ќе биде сончево со умерена облачност.

Попладне во западните делови ќе има врнежи од дожд, кои во текот на ноќта ќе се интензивираат и ќе се прошират во останатите подрачја.

Пообилни врнежи ќе има во северозападните делови (локално над 30 л/м2). Преку денот ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец.

Минимална дневна температура во Скопје ќе изнесува 9 степени, а максималната дневна ќе биде повисока од вчерашната и ќе изнесува 23 степени.

Извор: УХМР

претходниот член,Од начинот на кој луѓето ја употребуваат заменската форма „Јас“ може да откриете за каков профил на луѓе се работи
Следната статијаПутин се пофали со регистрирање на втората руска вакцина

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде