Таа освои 86 проценти од гласовите во Делавер и ќе биде највисок ранг трансродов политичар во Америка.

МекБрајд работеше во компанијата на Бо Бајден, синот на демократскиот кандидат eо, во 2013 година, кога Бо се кандидираше за државен обвинител, пишува Гардијан.

Со години, таа советуваше ЛГБТК + луѓе и се бореше за нивните права. Потоа станала првата трансродна личност што работела во Белата куќа. Ја ангажирал Барак Обама.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде