Променливо облачно и свежо со локален дожд, особено во западните делови.

Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец.

УВ индексот ќе изнесува вкупно 6 мерни единици.

Минималната дневна температура во Скопје ќе изнесува 9 степени, а максималната дневна ќе достигне 21 степен.

ИЗВОРУХМР
претходниот член,Вечерен третман за свеж изглед на кожата на лицето
Следната статијаАко предолго седите на работното место, треба почесто да…

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде