Променливо облачно, во источните делови претпладнево со повремен слаб дожд.

Попладне облачноста делумно ќе се намали.

Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Минимална дневна температура во Скопје денеска ќе изнесува 9, а максимална дневна 18 степени.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде