Комисијата за заразни болести донела препорака за продолжување на рестриктивните мерки за уште седум дена, објави МИА.

Од 6 април беше воведена забрана за движење од 20 часот до 5 часот следниот ден, која завршува утре.

Владатата на утрешната седница ќе ја разгледа донесената препорака од Комисијата за заразни болести за продолжување на рестриктивните мерки.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде