Наутро студено и понекаде во котлините со појава на магла.

Преку денот сончево со мала локална облачност и со слаб претежно северен ветер.

Најниска дневна температура ќе биде -8 во Берово, а максимална дневна на територија на Македонија ќе достигне 16 степени во Гевгелија.

Во Скопје наутро температура од -4 степени до максимална дневна до 9 степени.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде