Според последните информации кои се појавија во медиумите, претседателот на Сојуз на Ромите ќе биде погребан денеска во Алеја на великаните.

Тој вчера почина во болницата Филип Втори по Скопје, поради проблеми со срцето.

Постхумно му беше направен тест на корона вирус, кој дал позитивни резултати.

Министерот за здравство, Венко Филипче вчера изјави дека состојбата на Амди Бајрам подолго време била комплексна и критична.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде