Влегувањето во нова љубовна врска може да биде исклучително интересно, самиот почеток е секогаш убав, па сигурно нема да ви биде тешко да одвоите време и да го видите новиот партнер.

Меѓутоа, како што одминува времето, вие почнувате да ги гледате недостатоците што сите ги имаме, тоа само на некои помалку, а некои повеќе ќе им пречи.

Затоа психолозите истакнуваат дека во првите неколку месеци од врската треба да правиме разлика помеѓу тоа што сакаме и она што сака другата страна.

Љубовниот терапевт Џеф Гинтер сподели листа на прашања што треба да му ги поставите на партнерот во текот на трите месеци од врската.

  • Колку често сакате да се гледате?
  • Дали сте ексклузивни или сè уште сте отворени за гледање други луѓе?
  • Дали другата страна избегнува конфликти?
  • Колку често сакате да испраќате пораки во текот на денот?
  • Дали вашата врска е приоритет?
  • Дали лошите навики се подносливи?
  • Можете ли да и верувате на оваа личност?

Иако можеби изгледа дека три месеци не се доволни, Џеф нагласува дека е важно да се следат знаците уште на почетокот за да не ја напуштиме врската „со скршено срце“, пишува The Sun.

ИЗВОРНовости
претходниот член,Што не смеете да внесувате над лимит преку граница доколку одите на одмор во Грција
Следната статијаПокрената истрага за сомнителни трансплантации на бубрези на Клинички центар во Хрватска

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде