Академик Ландау бил голем научник. Но, за жал, тој имал афери со дами и без размислување ги носел дома пред неговата сопруга.

Царот Александар Втори направил многу за татковината. Но, тој исто така ја поставил својата љубовница веднаш до неговите деца токму во палатата, над коморите на неговата сопруга.

Доаѓајќи од „среќна куќа“, Пушкин сакал да ги споделува своите впечатоци со својата сопруга и да раскажува со кого и како го поминал времето таму.

brak
Кога маж ќе ја изневери својата жена, тој не ја понижува неа, туку самиот себе!

Зошто не биле навредувани жените?

Академик Лаундау потоа бил прегазен од автомобил и станал беспомошно онеспособен. Неговата сопруга, секако, се грижела за него.

Што друго? Александар Втори го убиле терористите, бомбата му ги одземала нозете, па тој дури не ја повика љубовницата да се збогува кога умирал, но затоа тоа го стори неговата сопруга.

Пушкин исто така починал во прегратките на неговата сопруга по смртоносниот дуел … И може да се наведат многу такви примери.

Овие великани ги повредиле своите жени и им нанеле страдања од нивното однесување.

Но, нивните жени ги сакаа со сето свое срце!

Не, не е злобна судбина, ниту Вишите сили не ги казнија овие луѓе. Поентата е дека тие ги понижиле своите жени. Се спуштиле на најниско ниво.

Кога мажот ќе го стори ова, тој повеќе не е оженет, тој е слободен, без оглед на тоа што жената е до него.

Осамен значи ранлив. Ова значи дека тој може да биде нападнат или измамен, повреден.

Тој се бори еден по еден со непријателите. И тој би можел да има вистински пријател!

Ништо не ја заменува вистинската женска поддршка, лукавството, интуицијата, можноста да се видат знаци и да се чувствуваат луѓето.

Затоа, вистински успешни луѓе ја негуваат и почитуваат својата сопруга.

Ова е нивен вистински пријател, не само сопруга или љубовница.

Понижувајќи друг, се понижувате и ослабувате себеси, на радост на вашите непријатели.

И станувате осамени, беспомошни и слаби.

Почитта кон жената е клучот за успехот и долг живот.

И да се навредува жена не е тешко. И кога ќе го направите тоа, само тогаш можете да изгубите сè ….

ИЗВОРСтил - Курир
претходниот член,Мажите одговараат: Карактеристики на „совршена“ вагина!
Следната статијаКока колата е многу важен продукт во секое домаќинство!

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде