Мешавината на сол и шеќер во вистинска пропорција ги смирува телото и органите, ги заспива така што телото доаѓа во состојба на одмор се додека не се одмори целосно.

Оваа комбинација е повеќе од добра за оние кои страдаат од несоница.

Не се препорачува да се претера во количини, но ако го направите тоа умерено, ќе постигнете многу корисни ефекти.

Ќе го зајакнете имунитетот, ќе ги елиминирате главоболките и несоницата.

Нивото на серотонин се зголемува и се постигнува антистресен ефект.

За ова ви требаат:

  • лажичка морска сол
  • пет лажички кафеав шеќер

Тука, мора да се земе предвид врската, која секогаш мора да биде една до пет!

Ставете ги состојките во мала тегла и добро затворете ја и држете ја близу до креветот.

Пред да одите во кревет, земете една мала лажичка од оваа смеса и ставете ја под јазикот, па оставете ја да се стопи.

Натриумот содржан во солта им овозможува на клетките правилно да дишат и го забрзува производството на енергија.

Гликозата делува како енергетски додаток на клетките. Овие две состојки се одлични во борбата против стресот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде