Сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. УВ индексот ќе изнесува 8 мерни единици. 

Минималната дневна температура во Скопје ќе изнесува 11, а максималната температура ќе достигне 30 степени.

Веќе од вторник ќе има повторно влошување на временските услови со променливо облачно време со интензивни врнежи и грмежи.

На места се очекува силно невреме и прекин на снабдување со електрична енергија.

ИЗВОРУХМР
претходниот член,Наместо возачки дозволи, на несовесните возачи им се одземаат возилата
Следната статијаЕспресото на многумина им е омилено кафе, но како тоа навистина влијае на нас?

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде