Како да ја негуваме кожата за да бидеме задоволни и во сегашниот момент и во староста?

Италијанките можат многу да кажат на оваа тема. Затоа, денес обрнуваме внимание на италијанските тајни за убавина за кои не сме знаеле, барем не сите.

  • Маслиновото масло е тајно „оружје“

Маслиновото масло е исклучително важно во италијанската култура, не само како незаменлива состојка во кујната, туку и во бањата – благодарение на витаминот Е против стареење и одличните придобивки кога станува збор за хидратација.

Можете да го користите за нега на кожата, како Софија Лорен, или за нега на коса за да и го вратите сјајот. Вреди да се проба!

ИЗВОРPenzionisani.rs
претходниот член,Реакција на министерот за правда за одлуката на Апелациониот суд да го ослободи Мијалков од притвор
Следната статијаГо снижува нивото на холестерол: Не јадете месо без овој додаток!

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде