Откако хрватските гласачи целосно го елиминираа од хрватската политика на последните избори, Иван Пернар речиси исчезна од социјалните мрежи и медиумите.

Сепак, Дубровник пишува одлични вести.

Пернар одлучи да се пресели во областа Дубровник, поточно Обод.

Тој исто така бараше работа како медицински техничар во тамошниот здравствен дом.

Се преселив во Обод, тоа е вистина и ќе живеам овде додека сум жив. Што се однесува до работата во здравствениот дом, разговарав со некој таму кој беше задолжен за тоа и не чувствував ентузијазам од нивна страна. Имав чувство дека не се грижат дали ќе ме вработат мене или некој друг. Не сакам да работам за таков работодавец , рече тој.

Јас сум емотивна личност, она што ми е важно е добра атмосфера, додека луѓето се среќни, да се смеат, таму во здравствениот дом не добив впечаток дека тоа е место каде што е забавно да се работи. Некој ќе каже дека јас го умислувам тоа, но сепак јас сум човек кој ја забавуваше и ја насмеа цела Хрватска, седниците на парламентот се гледаа додека бев таму. Денес тоа веќе не е случај, рече поранешниот додаде пратеникот.

Мислам дека државата се претвори во брод од лудаци, затоа што, реално гледано, персоналот не може да го стори она што го прави во моментот ако нашиот народ беше нормален. Мислев дека има најмалку пет проценти од нормалните луѓе кои беа уморни од тој терор со маски, миење раце, миење мозок, вакцини и други мерки, но немаше толку многу кога имаше избори, заклучи тој.

ИЗВОРIndex.hr
претходниот член,Најчеста причина која предизвикува хрчење кај децата и возрасните!
Следната статијаРецепт за вкусно домашно песто со лук и бадеми

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде