Тартар сос е дел од француската кујна што одговара на скоро сè, и се прави за една минута или две.

Може да го јадете со риба, полнети шницли, пржено месо, варена или пржена брокула, карфиол, варена пченка, природни шницли, месо на скара …

Состојки:

  • половина чаша мајонез
  • 2 лажици ситно исецкани кисели краставички
  • лажица сецкана јаглика
  • лажица сецкани капер
  • лажичка сок од лимон
  • малку пиперка

Подготовка:

Ситно исецкајте ги билките, каперсите и киселите краставички.

Измешајте го сето тоа со мајонез, сок од лимон, бибер и ставете го во фрижидер.

Уживајте!

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде