Сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Попладне и во вечерните часови во северените делови ќе има изолирана нестабилност со пороен дожд и грмежи.

Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец.

УВ индексот ќе изнесува 9 мерни едници.

Од утре ќе има континуирано зголемување на дневните температури.

ИЗВОРУХМР
претходниот член,Зошто не треба да го бришеме лицето со пешкир?
Следната статијаЛистовите на виновата лоза се чудотворни за здравјето!

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде