УХМР најави дека од утре до сабота утринската и дневната температура ќе бидат во пораст.

Само во дел од котлините со појава на магла или значителна ниска облачност дневната температура ќеостане пониска, информираат од УХМР.

Врнежи од дожд се очекуваат дури вво сабота, додека во недела времето ќе биде постудено.

ИЗВОРСкопје инфо
претходниот член,Репортери без граници: Слободата на новинарите загрозена и во 21 век, дури 533 новинари уапсени во 2022 година
Следната статијаЕвакуирани се сите патници и вработени на Меѓународниот Аеродром во Скопје поради дојава за бомба

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде