УХМР најави дека од утре до сабота утринската и дневната температура ќе бидат во пораст.

Само во дел од котлините со појава на магла или значителна ниска облачност дневната температура ќеостане пониска, информираат од УХМР.

Врнежи од дожд се очекуваат дури вво сабота, додека во недела времето ќе биде постудено.