Од полноќ, дизелот поскапува за четири денари, а екстра лесното масло за домаќинство за два и пол денари за литар. Бензините ќе се продаваат по иста цена, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

Со новите цени, литар Еуродизел ќе чини 81-ен денар, додека екстра лесното масло ќе се продава за 78 денари за литар. Цените на бензините Еуросупер 95 и Еуросупер 98 остануваат исти.

ИЗВОРВработување
претходниот член,ИЈЗ: Граѓаните да бидат свесни дека коронавирусот е присутен
Следната статијаЕвропа пред голема економска криза: Цените на горивата се енормни, недостига млеко, масло и леб

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде